Powody, dla których warto odwiedzić neurologaCo zrobić, gdy cierpimy na zawroty głowy, męczy nas migrena, czujemy się przytłoczeni codziennym rutynem... Czy takie objawy oznaczają, że jest coś nie tak ze mną? Z pewnością warto przekonsultować je z lekarzem, radzi Andrzej Mokoszewski – specjalista neurolog i neurochirurg - wykładowca akademicki, autor książek oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych. Specjalista ds. chorób układu nerwowego i mięśniowo-rodnikowej choroby czołowo-krzyżowej. Czym zatem jest neurolog? Przedstawiamy 5 powodów dla których warto odwiedzić neurologa:

Dlaczego warto odwiedzić neurologa?

To bardzo dobry lekarz, który specjalizuje się w chorobach i urazach mózgu. Zajmuje się nimi od prawie 40 lat, a pracę podjęłam po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracowałem w szpitalu wśród chorujących na różnego rodzaju schorzenia mózgu. Skończyło się to wprowadzeniem nowych metod leczenia choroby, którą zajmowałem się licznie przez całe życie. Współpracuję z najnowszymi badaniami nauki, abyście, moi Pacjenci, mieli najlepszą możliwą pomoc, która nie polegać będzie tylko na leczeniu objawów, ale również na przyczynach, które mogą powodować powstawanie takich schorzeń. Chodzi o to, aby wieść zdrowy tryb życia, jeść zdrowo, regularnie, prawidłowo się odżywiać, zdrowo się odpoczywać, a także zapobiegać zmianom zachodzącym w organizmie w wyniku wieku oraz życia w ciągłym stresie.

Wypadanie włosów

To choroba, która w ciągu dnia może się nie pojawić, natomiast nocą niejednokrotnie jest odczuwalna przez Ciebie i Twoje życie seksualne z partnerem. Wypadanie włosów może wystąpić w wyniku stresu, zmian hormonalnych u mężczyzn, a także przyjmowania pewnych leków.

Wypadanie włosów może być także objawem choroby trybu życia. Zdarza się, że nieodpowiednia dieta może spowodować, że nie tylko wypadają włosy, ale i można pozbyć się ich w ciągu miesiąca kilkukrotnie. Wypadanie włosów może także oznaczać, że nie jest się zdrowym człowiekiem, który jest w stanie zapobiegać wszelkim chorobom. Wypadanie włosów również może być objawem choroby prowadzącej do zaburzeń hormonalnych. Zawsze jednak przed leczeniem pamiętać należy odpowiednio się poddać badaniom, aby iść w ślady wróżki, czy wypadający włos nie jest objawem coś znacznie poważniejszego.

Zawsze dobrze jest najpierw dokładnie się dowiedzieć, gdzie takie schorzenie może pojawić się. Zmiany hormonalne, otyłość, brak aktywności fizycznej, stres, nieodpowiednia dieta, nadużywanie soli oraz alkohol mogą być prawdziwą bombą zegarową przełomową na życie jakościowo. Wtedy zawsze warto zgłosić się do lekarza, który pomoże nam leczyć się odpowiednio i nie dopuścić do tego, aby wypadły włosy przekształciły się w chorobę.